Karjäärivõimalused Teva Balticsis

Soovime luua keskkonna, kus kõik meie töötajad saavad maksimaalselt rakendada oma potentsiaali. Õppimine ja areng Tevas algavad esimesest tööleasumise päevast. Pakume oma töötajatele erinevaid ettevõttesiseseid tööalaseid arengu-võimalusi – Tevaga liitudes on võimalik leida rakendust nii Baltimaades, Euroopas kui ka mujal.
Käesoleval leheküljel saate tutvuda Teva Balticsi töötajate edulugudega.

Agita Birnbauma (käsimüügiravimite äriüksuse juht, Balti riigid)

Agita Birnbauma (käsimüügiravimite äriüksuse juht, Balti riigid)

ÜLEVAADE TÖÖALASEST KARJÄÄRIST

 

……………………………Käsimüügiravimite äriüksuse juht, Teva Baltics (alates 2012)

 

………….......Piirkonna turundusdirektor, Mepha Baltic Ltd (2010-2011)

 

………….Piirkonna tootejuht, Mepha Baltic Ltd (2006-2010)

 

….Ravimiesindaja, Mepha Baltic Ltd (2003-2006)

 

 

Mida Tevas töötamine Sulle tähendab?

 

Kõige olulisemad on Tevas minu jaoks dünaamiline ja rahvusvaheline keskkond ning fantastilised kolleegid ja meeskond. Tunnen uhkust, et olen osa suurest ja edukast rahvusvahelisest organisatsioonist, mis töötab parema tervishoiu nimel, ning saan anda sellesse oma isikliku panuse.

 


Miks valisid kärjääri just ravimitööstuses?

 

Meditsiiniõpingud minu alma mater’is – Riia J. Stradina ülikoolis – olid kindlasti minu elu üks tähtsamaid valikuid ning ilmselt ka põhjuseks, miks asusin tööle ravimifirmasse. Ma alustasin selle valdkonna tundmaõppimist äärmiselt olulisest rollist. Ravimiesindajana tuli mul suhelda tervishoiutöötajatega, selle käigus omandasin ravimite kohta kõige olulisemad põhitõed ning ühtlasi aitas see mul valmistuda minu tulevaseks tööks turunduse ja ärijuhtimise valdkonnas. 

 

Kuidas kirjeldaksid lühidalt oma tööd kellelegi, kellel puudub sellest igasugune ettekujutus?

 

Minu 5-aastane tütar Anna on oma mängukaaslastele öelnud, et tema ema töö on inimeste eest hoolitseda ning aidata neil leida parim ravim, et terveks saada ja end jälle hästi tunda! Leian, et see kirjeldab väga hästi minu töö sisu, kuna Teva missioon seisneb patsientidest hoolimises ja parimate ravimite väljatöötamises, pakkudes neile rohkelt valikuvõimalusi ning harides inimesi haigusi ja elustiili puudutavates küsimustes.

 

Mis on kõige olulisemad asjad, mida oled Tevas töötades õppinud?

 

Esimene oluline õppetund oli mõista, et õppimine on pidev protsess. Teva on avatud uutele projektidele ja ideedele, ning kuna maailm meie ümber muutub kiiresti, tuleb meil uusi teadmisi omandada kiiremini kui teistel. Samuti sai mulle selgeks, et karjääri edendamiseks on oluline omandada magistrikraad ärijuhtimises: see aitas mul paremini mõista turunduse ja ärijuhtimise nüansse. Ja mis seal salata – mind on õnnistatud karismaatiliste ja väga erudeeritud juhendajatega ning parimad õppetunnid olen saanud just nende käe all töötades ja nende kogemusest õppides.

 

Kas sul on mõni unistus või idee, mille sooviksid kunagi ellu viia?

 

Käsimüügiravimite turustamine on kahtlemata üks neid valdkondi, mis võimaldab uute ideedega välja tulla, kuid ka kõige lennukamate ideede puhul on oluline järjepidevus ja reeglitest kinnipidamine. Mõned minu algatatud veebi- ja e-turundusprojektid on jätkuvalt töös ning ma tõepoolest usun, et meie meeskonnal on ka tulevikus mitmeid positiivseid üllatusi varuks.

 

Kas sul on mõni moto, millest oma elus juhindud?

 

Tasakaal on kriitilise tähtsusega edu saavutamiseks ükskõik millisel alal. Üks minu lemmik spordialasid on korvpall ning sellest olen õppinud, et isiklik panus, õige strateegia, ühine taktika ning kübeke õnne viib iga meeskonna võiduni. Oluline on hoida ennast asjadega kursis ja olla positiivne.

Piotr Chmielevski (teadus - ja arendusosakonna juht)

Piotr Chmielevski (teadus - ja arendusosakonna juht)

PIOTR CHMIELEVSKI SICOR BIOTECHI MIKROSKOOPILISTE AVASTUSTE MAAILMAS

 

Bioinseneri elukutse – kas pole see mitte nende väikeste poiste unistuse täitumine, kes kord unistasid kosmoselaevadest ja lennukitest? Sicor Biotechi teadus- ja arendusosakonna juht Piotr Chimelevski usub, et tema puhul just nii läkski. Ehkki ta kirjeldab oma igapäevatööd kui „retseptide väljatöötamist ja tulemuse säilitamist”, avastab ta selle käigus ikka ja jälle midagi uut.

 


Kuidas jõudsid bioinseneri elukutseni?

 

Mitte iga väike poiss ei unista lennukipiloodiks või astronaudiks saamisest. Mina olen kahtlemata üks neist õnnelikest, kelle lapsepõlveunistus on vähemalt teatud osas täitunud. Nimelt seisneb minu igapäevatöö uute ja sageli ettenägematute asjade uurimises. Lisaks sellele nõuab minu eriala teatud määral tasakaalustamist kahe vastandliku tegevuse vahel: keskendumine ülesannete lahendamisele ja aktiivne suhtlemine meeskonnaga. Ja kas ei ole see mitte nii ka lennukipilootide või vormel 1 meeskonna puhul? Seetõttu ei saa ma kuidagi väita, nagu koosneks meie töörühm enamjaolt individualistidest. Samas tuleb kindlasti märkida, et Sicor Biotech hindab eneseväljendust ja loovust äärmiselt kõrgelt.

 

Töötad ettevõttes, mis on juba teinud mõned maailmatasemel avastused. Kuidas sattusid tööle Sicor Biotechi?

 

Olen lõpetanud Vilniuse Gediminase Tehnikaülikooli fundamentaalteaduste teaduskonna bioinsenerina. Praegu ei ole selle eriala järele meie tööturul just väga suurt nõudlust. Sicor Biotech on nii oma mõtlemiselt kui ka tegudelt uuendusmeelne ettevõte, mis tänu oma edukatele projektidele on täielikult võimeline rahastama tulevikus astutavaid samme – pean siin silmas ettevõtte ärivaldkonna arengut ja teaduslikke avastusi, mille nimel me tegelikult ju kõik töötame. Naudin töötamist ettevõttes, mis seab endale sedavõrd ambitsioonikad eesmärgid ja viib need ka ellu. Teisalt aitavad mõned meie avastustest ja ravimitest ravida raskeid haigusi või parandada olulisel määral inimeste elukvaliteeti. See on ilmselt ka põhjus, miks olen töötanud siin ettevõttes juba ligi 15 aastat, alates 1999. aastast.

 

Kuidas kirjeldaksid oma tööd kellelegi, kellel puudub sellest igasugune ettekujutus?

 

Üks minu kolleege on minu töö sisu väga täpselt kokku võtnud, öeldes, et meie töö seisneb retseptide väljatöötamises ja lõpptulemuse säilitamises. Kujutlege endale ette õuna või mõnda tundmatut puuvilja. Puu otsast nopituna on see värske, kuid järgmise suveni see ilmselt sellisel kujul ei säili. Seega tuleb see kas kompotiks teha või moosiks keeta. See omakorda tekitab järgmisi küsimusi: kui palju suhkrut ja vett on meil vaja lisada; kui kaua me peame moosi keetma; milline peaks olema komponentide vahekord ja struktuur, et tulemus säiliks võimalikult kaua. Tegemist on samade küsimustega, millega puutume kokku oma töös, tegeledes uute ravimite väljatöötamisega. Ainsaks erinevuseks on see, et õunte asemel tegeleme valkudega, mis ravivad haigusi.

 

Kuidas sünnivad uued ideed ja millal see tavaliselt juhtub?

 

Reeglina turgatavad head ideed pähe siis, kui vaagida olukorda mõne uue nurga alt. Sageli eeldab see kahe näiliselt täiesti erineva asja omavahelist võrdlemist. Lisaks tuleb osata oma tööd organiseerida. Leian, et see omadus on äärmiselt oluline, võimaldades mul ennast ümbritsevatest segajatest välja lülitada.

 

Kas sul on mõni moto, millest oma elus juhindud?

 

„Teadmistes peitub jõud ja jõud on teadmised”.

Domantas Zinkevičius (vanemteadur - biotehnoloog)

Domantas Zinkevičius (vanemteadur - biotehnoloog)

BIOTEHNOLOOG, KES “KASVAS” KOOS FILGRASTIIMIGA

 

Domantas Zinkevičius kuulub Sicor Biotechi töötajate põlvkonda, kes said oma hariduse Vilniuse Gediminase Tehnikaülikoolist. Peale bioinseneri magistrikraadi omandamist pakuti talle kui lootustandvale spetsialistile tööd analüütikuna Sicor Biotech’i kvaliteedikontrolli osakonnas. Peagi edutati ta osakonnajuhi ametikohale, ning hiljem pakuti juba vanemteaduri-biotehnoloogi kohta. 10 aastat tagasi, kui Zinkevičius oli alles oma karjääri alguses, toimusid farmaatsiatööstuses suured muudatused, ning Euroopa Liidus tegutsevad farmaatsiaettevõtted pidid oma tegevuse viima kooskõlla uute nõuetega.

 


Töötad hetkel Sicor Biotechi teadus- ja arendusosakonnas vanemteaduri-biotehnoloogina. Mis oli sellise ettevõttesisese suunamuutuse ajendiks?

 

Kvaliteedikontrolli laboris seisnes minu töö tootmisprotsessi käigus kasutatavate toorainete bioloogiliste, biokeemiliste, füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste analüüside tegemises; samuti valgupõhiste ravimpreparaatide kvaliteedi ja ohutuse tagamises. Samas oli minu kutsumus siiski teadus: soovisin olla vahetult protsesside väljatöötamise juures. Õnneks ei pidanud ma oma otsingutes väga kaugele minema, kuna ettevõttes oli olemas ka teadus- ja arendusosakond. Praegu seisneb minu töö selliste analüüsimeetodite kavandamises ja väljatöötamises, mis võimaldavad tulevikus uusi ravimeid veelgi tõhusamalt analüüsida. Samuti otsime viise stabiilsemate ravimimolekulide väljatöötamiseks.

 

Mis sind Sicor Biotechis töötamise juures kõige enam paelub? Mida pead kõige olulisemaks?

 

Isiklikust tööalasest arengust rääkides oli selleks ilmselt filgrastiim projekt. Mul oli võimalus olla selle projektiga seotud juba ülikooli ajal: selle ravimi toimeaine – filgrastiim – oli ka minu magistritöö teema. Hiljem, juba ettevõttes töötades puutusin filgrastiimiga ikka ja jälle kokku: nii uue tootepartii laekudes, selle preparaadi kvaliteeti analüüsides ning teadus- ja arendusosakonnas detailselt selle molekulaarset struktuuri kirjeldades. Lisaks töötasin ka ravimi registreerimiseks vajalike dokumentide ettevalmistamisega, nii et ettevõtte väljatöötatud filgrastiim kanti 2008. aastal edukalt Euroopa Liidu ravimiregistrisse. Tegemist oli palju väljakutseid esitanud projektiga, mis nõudis kõigilt meie töötajatelt suurt pingutust, kuid teisalt andis see meile hindamatu kogemuse.

 

Kas sul on mõni unistus või idee, mille sooviksid kunagi ellu viia?

 

Nüüd on kõik minu tööplaanid seotud minu praeguse vanemteaduri-biotehnoloogi ametikohaga Sicor Biotechi teadus- ja arendusosakonnas. Kui nüüd päris aus olla, siis on mul küll ka üks konkreetne unistus. Kuna see aga puudutab minu eraelu, hoiaksin selle pigem enda teada, kuna vahel võivad meie plaanid vett vedama minna.

 

Mis on kõige olulisemad asjad, mida oled Sicor Biotechis töötades õppinud?

 

Võtaksin selle kokku nii: need on töö käigus saadud kogemused, teadmised ja võime see kõik konkreetsete tulemuste saavutamisse suunata. Usun, et niisama olulised on ka inimestevahelised suhted ning minu praegune ettevõte on suutnud luua keskkonna, kus õppida sallivust, lugupidamist ja mõistmist.

 

Kellelt oled ettevõttes kõige enam õppinud ja kogemusi saanud?

 

Konkreetset inimest on raske välja tuua. Olen midagi õppinud kõigilt, kellega olen tööalaselt suhelnud ja koostööd teinud. Kõige olulisem on märgata head ja positiivset, mis on väärt meelespidamist, ning igaühel meist on midagi sellist teistele pakkuda.

 

Milline teadusavastus on sinu meelest meie elu kõige enam mõjutanud?

 

See on keeruline küsimus – pean sellele pisut mõtlema. Mis võiks olla peamine, mis võimaldab meil tänapäeval elada mugavamalt, turvalisemalt ja tervemalt ning samas ka kauem ja õnnelikumalt kui näiteks sada aastat tagasi? Arvan, et tegemist võiks olla mõne meditsiinilise avastusega, näiteks penitsilliini avastamine. Antibakteriaalsete ainete avastamine tähendas suurt läbimurret meditsiiniajaloos. Samas tekib pidevalt juurde uusi haigusvorme, mis sunnib meid pidevalt otsima uusi ravivõimalusi nende talitsemiseks juba eos.

 

Teisalt tuleb tunnistada, et ei meditsiin ega muud teadusharud poleks arenenud niivõrd kiiresti ilma arvutita. Arvuti kasutamine sai aga võimalikuks tänu mikrokiibi avastamisele, mistõttu pean seda ilmselt ka möödunud sajandi suurimaks inimsaavutuseks. Ja lõpuks ei tasu unustada ka seda, et tänu internetile on inimkonna käsutuses nüüd palju rohkem võimalusi teha teadust, ajada äri, suhelda igapäevaselt ja tegeleda oma hobidega või sukelduda koguni virtuaalmaailma.