Marc Lawrence

Marc Lawrence

Marcist sai täiskohaga hooldaja, kui tema abikaasal oli 49-aastaselt invaliidistav insult. Kui Marc otsis internetist asjakohaseid materjale, leidis ta, et meestele ei ole neid eriti saadaval ja hakkas seetõttu pidama meessoost hooldajatele suunatud blogi CaringforaSpouse.com. Marc Lawrence on pseudonüüm, et kaitsta tema pere privaatsust, kuid anda siiski hooldamisest aus ja süvitsi minev ülevaade ühe mehe silme läbi. Tema postitusi saab lugeda ka Twitteris ja Facebookis.

  • New Yorgi

Kes on Marc?

Marcist sai täiskohaga hooldaja, kui tema abikaasal oli 49-aastaselt invaliidistav insult. Kui Marc otsis internetist asjakohaseid materjale, leidis ta, et meestele ei ole neid eriti saadaval ja hakkas seetõttu pidama meessoost hooldajatele suunatud blogi CaringforaSpouse.com.

Marc Lawrence on pseudonüüm, et kaitsta tema pere privaatsust, kuid anda siiski hooldamisest aus ja süvitsi minev ülevaade ühe mehe silme läbi. Tema postitusi saab lugeda ka Twitteris ja Facebookis.

Hooldaja taust

2017. aasta veebruaris tekkis minu naisel, kellega olime 11 aastat abielus olnud (ja kellele ma viitan kui J-le) sügaval ajus raske hemorraagiline insult. Seda tüüpi verejooksu korral on ellujäämise tõenäosus harilikult väga väike, kuid J pidas tänu oma asukohale ja kiirabi kiirele tegutsemisele vastu.

Et kahjustuse ulatusest täielikult aru saada, kulus peaaegu kuus kuud. Hea uudis oli see, et naise vaimsed võimed jäid suuresti puutumata ja ta ei jäänud püsivalt halvatuks. Halb uudis oli aga see, et nii tema motoorika kui ka kõne juhtimiskeskused olid märkimisväärselt kahjustunud.

Enne insulti oli J tervislikku eluviisi elava inimese võrdkuju ja tal ei esinenud mingeid hoiatavaid sümptomeid. Me polnud 9-aastase tütrega selleks üldse valmis. Kuna olen J-st 10 aastat vanem, oli mul natuke kogemusi tänu vanemate hooldamisele nende elu lõpus. Kuid ka kogu minu rohkem kui 30-aastane karjäär tehnoloogiaettevõtetes ei oleks mind suutnud ette valmistada katsumusteks, mis ootasid ja ootavad mind ikka veel ees.

Nüüd loodan hooldajate kogukonnale – nii naistele kui ka meestele – midagi tagasi anda, jagades nendega eesootavatel aastatel oma kogemusi.

LA/TV/20/0003 Juuli 2020

Jälgi Marc’i:


Artiklite autor Marc

„Kas sul on kõik hästi?“ 3 suhtlusnippi hooldajatele

Marc Lawrence
Loe lisaks

4 nõuannet oma kontrollihimu taltsutamiseks

Marc Lawrence
Loe lisaks

4 viisi meestele, kuidas saada paremaks hooldajaks

Marc Lawrence
Loe lisaks

4 nõuannet hooldajatele, kuidas iseenda eest paremini hoolt kanda

Marc Lawrence
Loe lisaks

7 varjatud kulu, mis kaasnevad kroonilise haige hooldamisega

Marc Lawrence
Loe lisaks

4 viisi, kuidas võtta hooldajana oma päevast maksimum

Marc Lawrence
Loe lisaks