Daisy Swaffer

Daisy Swaffer

Suurema osa oma täiskasvanuelust tegi Daisy karjääri IT alal. Seda seni, kuni krooniline migreen ei lasknud tal enam tööd jätkata.

Nüüd keskendub ta rohkem kodustele toimetustele, nagu näiteks kudumine, õmblemine ja tikkimine. Lisaks meeldib talle kui heas mõttes nohikule mängida lauamänge, kokata ja kirjutada. Ta elab koos oma abikaasaga kahe kassi taktikepi all. 

Diagnoosi lühiajalugu

„Mõnes mõttes on mul vedanud, sest minu migreenihood algasid alles siis, kui olin juba 29-aastane. Paljude jaoks käivitab selle tõsisem hormonaalne kõikumine. Minu puhul oli see aga suur stress, mis süütenöörile tule otsa pani. Pärast seda, kui olin paar kuud korra kuus migreeni käes kannatanud (teadmata, millega on tegu), sain perearstilt migreenidiagnoosi. Aga erilist abi ma ei saanud ja asjad, mis migreenihoogusid intensiivistasid, ka kuhugi ei kadunud. Seetõttu sain poolteist aastat pärast esimese migreenihoo vallandumist kroonilise migreeni diagnoosi.

Jätkasin täiskohaga töötamist seni kuni suutsin ehk kokku kolm aastat. Pärast seda töötasin kaks ja pool aastat osalise koormusega, mille kestel mul oli ainult 18 täielikult valuvaba päeva ja peaaegu mitte mingit elukvaliteeti. Siis otsustasingi raske südamega tööga lõpparve teha. Sellest on nüüd möödas kaks aastat, kui oma karjäärist loobusin. Minu elukvaliteet on märgatavalt paranenud, olgugi et migreen tuletab mulle ikka ja jälle meelde, et ma ei saa kahte asja korraga – omada karjääri ja mingisugustki elukvaliteeti samal ajal.


Artiklite autor Daisy

Töötamine migreeniga: millal hoog maha võtta

Daisy Swaffer
Loe lisaks

Mis juhtub, kui sul on migreen ja sa püüad kõigest hoolimata teha vaprat nägu

Daisy Swaffer
Loe lisaks