Eliz Martin

Eliz Martin

Eliz on SM-iga elamise helgetele külgedele keskendunud elustiiliblogi „The Sparkled Life“ („Sädelev elu“) sisulooja. Eliz Martinil on bakalaureusekraad õigusteaduses ja ärimagistri kraad Franciscani ülikoolist. Ta töötas varem tehnoloogiatööstuse äriarenduse valdkonnas. Pärast ootamatut SM-i diagnoosi keskendub Eliz puuetega inimeste kõneisikuks olemisele, juhtides erilist tähelepanu sellele, et ka kroonilise haiguse diagnoosiga on võimalik elada täisväärtuslikku elu.

Kes on Eliz?

Eliz on SM-iga elamise helgetele külgedele keskendunud elustiiliblogi „The Sparkled Life“ („Sädelev elu“) sisulooja.

Eliz Martinil on bakalaureusekraad õigusteaduses ja ärimagistri kraad Franciscani ülikoolist. Ta töötas varem tehnoloogiatööstuse äriarenduse valdkonnas. Pärast ootamatut SM-i diagnoosi keskendub Eliz puuetega inimeste kõneisikuks olemisele, juhtides erilist tähelepanu sellele, et ka kroonilise haiguse diagnoosiga on võimalik elada täisväärtuslikku elu.

Haiguslugu

Elizil diagnoositi 2012. aastal 26-aastaselt ägenemiste ja remissioonidega kulgev SM (RRSM). Ta on võidelnud haigusega, mis on võtnud temalt kõne, nägemise, käteosavuse, liikuvuse ja palju muud. Pärast aasta aega ratastoolis istumist uuesti käima õppimine on tema seni suurim saavutus ja andis haigusele väga selge sõnumi, kes siin õigupoolest boss on. Kuigi nüüd pistab Eliz rinda sekundaarse progresseerumisega SM-iga (SPSM), loodab naine, et oma katsumuste kirjeldamine näitab teistele, et täiel rinnal elamine on võimalik ka mõningate piirangutega.

Ta julgustab oma blogis teisi inimesi haigusega rinda pistma, kuid jagab ka pilte tegelikkusest, huumorit ja rohkelt koerapilte. Talle meeldib jalgrattasõit ning ühised koosveedetud hetked pere, sõprade ja kutsikatega.

Sotsiaalmeedia jälgijaid

Instagram: 17 100

LA/TV/20/0003 Juuli 2020

Jälgi Eliz ’i:


Artiklite autor Eliz

Kuidas SM-iga ellu jääda?

Eliz Martin
Loe lisaks

Minu SM-i diagnoosijärgne kogemus

Eliz Martin
Loe lisaks