Rob Obey

Rob Obey

Rob kajastab oma blogis enda elu südamepuudulikkuse, kroonilise neeruhaiguse ja fibromüalgiaga. Samuti kirjutab ta põhjalikult reisimisest ratastoolis ning hoolitsemisest reumatoidartriidiga kaaslase eest.

  • 5 Aastaid
  • Liverpool, Ühendkuningriik

Rob on krooniliste haiguste blogi pidaja, vabakutseline kirjanik ja täiskohaga hooldaja. Rob kajastab oma blogis enda elu südamepuudulikkuse, kroonilise neeruhaiguse ja fibromüalgiaga. Samuti kirjutab ta põhjalikult reisimisest ratastoolis ning hoolitsemisest reumatoidartriidiga kaaslase eest. Robi teoseid on avaldatud internetis, trükis ning ta on esinenud mitmetes raadiosaadetes. Oma auhinnatud blogis kirjutab Rob elust huumori, tunnete ja siirusega. Iga tema sõna on lugejate jaoks nauding.

Haiguse ajalugu

Rob ütleb: 50-aastaselt olin ma terve ja heas vormis. Kõndisin pikki vahemaid, lükkasin Bridgetit ratastoolis mööda Ühendkuningriiki ringi ja veetsin vabu hetki, et parandada juurdepääsuvõimalusi reisitööstuses.

Aasta hiljem sain südameinfarkti. Mul diagnoositi südamepuudulikkus, kaotasin vähi tõttu neeru ning kannatasin pidevaid valusid fibromüalgia tõttu.

Täna on mu liikuvus endiselt piiratud ja enamiku ajast olen valudes ja hingetu; neil päevil ei ole ma enam eriti võimeline ratastooli lükkama.

Kuid kõik ei ole siiski veel kadunud. 

Ma suudan endiselt mõelda, kirjutada, armastada ja toetada olulisi asju. Saan oma kogemusi kasutada teiste inimeste aitamiseks ning leida uusi viise oma elu väärtustamiseks.

Minu jaoks on krooniline haigus lihtsalt veel üks takistus, mis tuleb kõrvaldada; see ei ole kaugeltki lihtne, tundudes mõnel päeval koguni võimatuna. 

Kuid hoolikalt läbi mõeldes, paindlikult planeerides ja teatava otsusekindluse abil olen veendunud, et mu elu järgmine peatükk saab olema põnev.

NPS-EE-NP-00089


Artiklite autor Rob Obey

Kuidas muuta hooldamine enda ja oma lähedase jaoks lihtsamaks

Rob Obey
Loe lisaks

Kuidas diabeet mõjutab teie südamefunktsiooni

Rob Obey
Loe lisaks

Lühike reisijuhend südamepuudulikkuse korral

Rob Obey
Loe lisaks