Teva annetab Eesti haiglatele ravimeid COVID-19 võimalikuks raviks

Ravimifirma Teva Baltics annetab haiglatele Eestis,Lätis ja Leedus hüdroksüklorokviinsulfaadi (Hydroxychloroquine Sulfate) tablette COVID-19 võimalikuks raviks. Annetuse suurus igasse riiki on 2400 tabletti. Ravim jõuab haiglatesse ravimite hulgimüügifirma Tamro abiga.

Hüdroksüklorokviinsulfaati kasutatakse malaaria, reumatoidartriidi, erütematoosse luupuse ravis, kuid see toimeaine võib olla efektiivne ka COVID-19 viiruse vastu. Mitmetes Euroopa riikides soovitatakse seda toimeainet raske ja mõõdukalt raske kliinilise seisundiga COVID-19 patsientide raviks ning seoses COVID-19 pandeemiaga on see nõutud ravimite nimekirjas paljudes riikides, sealhulgas Eestis, Lätis ja Leedus.

„Annetatud hüdroksüklorokviinsulfaadi tabletid, mida saab kasutada COVID-19 raviskeemides, jõuavad Eesti arstideni õige pea. Selle toimeainega viiakse praegu läbi uuringuid, et saada kinnitust senistele üksikhinnangutele, mille järgi hüdroksüklorokviin võib olla efektiivne COVID-19 viiruse ravis,” ütles Teva Baltics tegevjuht Agita Birnbauma.

„Niipea, kui saime teada hüdroksüklorokviini võimalikest uutest toimetest, hindas Teva oma võimalusi ja hankis juurde täiendava koguse ravimi koostisosi, et oleks võimalik tootmist suurendada. Mul on hea meel, et saame aidata” lisas Agita Birnbauma.

Kuna COVID-19 levib globaalselt, teeb Teva jõupingutusi, tagamaks ravimite katkematu tarne miljonite patsientideni üle maailma. Teva annetab paljude riikide haiglatele miljoneid hüdroksüklorokviini tablette COVID-19 raviks. USAs annetati 31. märtsil 6 miljonit tabletti ning järgmise kuu jooksul annetatakse täiendavalt üle 10 miljoni tableti, rahuldamaks suurenenud nõudlust ravimi järele.

Hüdroksüklorokviin on heaks kiidetud Euroopa Ravimiameti (EMA) ja USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) poolt malaaria, erütematoosse luupuse ja reumatoidartriidi ravis. Hüdroksüklorokviini efektiivsed omadused koroonaviiruse vastu ootavad praegu kinnitust lisauuringutest.

Samuti vaatab Teva üle kogu oma ravimivaliku, tegemaks kindlaks, kas ettevõttel on võimekust pakkuda ka muid ravimeid, mis võiksid sobida akuutsete ja tõsiste juhtumite raviks COVID-19 kriisi ajal.

TEAVE TEVA KOHTA

„Teva on pühendunud patsientide elu parandamisele, pakkudes kvaliteetseid ravimeid. Baltikumis oleme esindatud nii äri- kui ka tootmisettevõttena ja me oleme uhked mitte ainult selle üle, et oleme suurim geneeriliste ravimite tootja (iga 10. patsienti Baltimaades ravitakse Teva toodetud retseptiravimitega), vaid ka selle üle, et Teva toodab ja ekspordib oma toodangut rohkem kui 50 riiki, sealhulgas ELi, USAsse ja Jaapanisse,” ütles Teva Baltics tegevjuht Agita Birnbauma.

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE, TASE: TEVA) on arendanud ja tootnud ravimeid ja seeläbi parandanud inimeste elukvaliteeti rohkem kui sajandi vältel. Teva on geneeriliste ravimite tootmises maailmas liidripositsioonil, ettevõtte portfellis on üle 3500 toote pea igast ravivaldkonnast. Iga päev tarvitab Teva ravimeid ligikaudu 200 miljonit inimest. Lisaks põhitegevusele geneeriliste ravimite valdkonnas arendame innovaatiliste ning bioloogiliste ravimite portfelli.

Lisateave www.tevapharm.com.

Jaga seda lehte:

Sa võid samuti olla huvitatud...

Vaimse tervise toetamine töökohas ei tohiks olla privileeg

Vaimse tervise toetamine töökohas ei tohiks olla privileeg

Nõuetele vastavus on meie jaoks n-ö piibel, mis annab meile privileegi ravimeid toota

Nõuetele vastavus on meie jaoks n-ö piibel, mis annab meile privileegi ravimeid toota

Oleme ühenduslüli laboratooriumite ja tootmisliini vahel

Oleme ühenduslüli laboratooriumite ja tootmisliini vahel

Teva Baltics plaanib ülemaailmse ESG-strateegia kohalikku rakendamist

Teva Baltics plaanib ülemaailmse ESG-strateegia kohalikku rakendamist

Liidriks olemine tähendab suurt vastutust patsientide ees

Liidriks olemine tähendab suurt vastutust patsientide ees