Ciara O'Rourke

Ciara O'Rourke

Ciara on Iirimaalt, Dublinist pärit medõde. Ta on abielus ja tal on kolm imelist väikest poega.

  • Asukoht Dublin

Ülevaade

Aastaid diagnoosiga

20

Püüan hoida oma elus tasakaalu migreenihoogude ja toimeka töötava emarolli vahel. See pole alati lihtne, aga olen nii õnnelik ja tänulik, et mul on imeline abikaasa, kes mõistab mind ja on mulle sellel teekonnal toeks. Lisaks on mul paar toetavat sõpra ja töökaaslast, kes on samuti hakanud aru saama, mida elu kroonilise valuga endast kujutab ja kuidas see nii mu tööelu kui ka sõprussuhteid mõjutab.

Mul on suur rõõm oma migreenikogemust siin jagada, kuna usun, et saame õppida üksnes läbi üksteise kogemuste. Lisaks sellele arvan, et on väga oluline kuulda ka teiste inimeste lugusid, kes on kogenud sinuga sarnaseid sümptomeid, sest krooniline haigus võib olla üks väga üksildane koht, kus sa tunned, et mitte keegi sind ei mõista ega kujuta ette, mida sa tunned.

Haiguse ajalugu

Olen nüüdseks elanud koos migreeniga pea 20 aastat. Mul tekkisid episoodilised migreenihood varastes 20ndates ning siis olid need tingitud hormonaalsetest muudatustest. Kroonilisemaks muutus migreen alles 20ndate eluaastate lõpupoole. Mu pea valutas peaaegu igapäevaselt. Igas kuus oli mul 20-30 peavaluhoogu.

Umbes sel ajal suunati mind peavaluspetsialisti vastuvõtule ja sealt sain endale korrektse diagnoosi. Tuleb tunnistada, et diagnoosi saamine oli minu jaoks tohutu kergendus, kuna tundsin kroonilise valu tõttu teatavat häbimärgistamist ja et inimesed ei suuda täielikult mõista, millised võivad olla migreeni tagajärjed.

NPS-EE-NP-00019 Veebruari 2021


Artiklite autor Ciara

Migreen ja kaalutõus: kas need on omavahel seotud?

Ciara O'Rourke
Loe lisaks

Miks me peame migreeni stigmadest vabastama

Ciara O'Rourke
Loe lisaks

Kas migreen võib põhjustada vertiigot ja pearinglust? Seos on olemas

Ciara O'Rourke
Loe lisaks

Sõprade kaotamine (ja leidmine) kroonilise migreeni tõttu

Ciara O'Rourke
Loe lisaks

6 nõuannet vaimse tervise ja migreeniga toimetulekuks ülemaailmse kriisi ajal

Ciara O'Rourke
Loe lisaks